• sadik@gelbalhukuk.com
  • 0356 214 73 54
Geri Dön

Gelbal Hukuk Bürosu olarak hukukun birçok alanında faaliyetlerimizi sürdürmekteyiz. Ekip olarak en iyi hukuki servisi vermek ve iş hayatına uygun çözümler üretmek için istek ve özveri ile çalışmaktayız.

Copyright By Codlio
Danışmanlık için arayın! 0356 214 73 54
Hemen Arayın 0356 214 73 54

Takip Et:

Tokat Ceza Avukatı

Tokat Ceza Avukatı

Tokat Ceza Avukatı olarak; nitelikli dolandırıcılık, Yağma (Gasp) Resmi belgede sahtecilik, Hileli iflas, İrtikap gibi bir çok dosyaya bakmaktadır.

Ceza davaları, bir avukat yardımından istifade edilmediği durumlarda telafisi imkansız ve hayat boyu etkisini devam ettirecek sonuçlar meydana getirir. Bu nedenle gerek soruşturma gerekse dava açıldıktan sonra bir avukatın yardımından istifade etmek, hatta mümkünse her safhada avukatın hazır bulunması bir suç isnadı ile karşı karşıya kalan kimsenin yararına olacaktır.

Ne de olsa pek çok zaman suç isnadı ile karşı karşıya olan kimse haklarını ve prosedürü bilmediği için telafisi imkansız mağduriyetlerle karşı karşıya kalabilmektedir. Ayrıca avukat olaya dışarıdan bakan bir kimse olarak çok daha makul çözüm yöntemleriyle müvekkiline destek olabilecek, savunmaya yönelik farklı bakış açıları geliştirebilecektir.

Tokat Ceza Avukatı Hangi Davalar Bakar

Ceza avukatlarının baktığı davalar kişi hürriyetinin kısıtlanması sonucunu doğurabilecek davalardır. Tokat ceza avukatı hangi davalara bakar sorusuna verilecek cevaptan çok hangi mahkemelerde görülen davalara bakar sorusunun yanıtı aranmalıdır. 

Bu bağlamda fikri ve sınai haklar ceza mahkemeleri, icra ceza mahkemeleri, ağır ceza mahkemeleri, asliye ceza mahkemeleri, çocuk ve çocuk ağır ceza mahkemeleri ve sulh ceza hakimlikleri ceza avukatlarının müvekkillerini temsil ettiği yargı mercileridir.

Bir suç isnadı ile karşı karşıya olunan tüm davalara ceza avukatları bakacaktır. Hırsızlık, dolandırıcılık, kasten yaralama, kasten öldürme, yağma, rüşvet, zimmet, hakaret, tehdit ve hileli iflas gibi pek çok suç ceza avukatlarının uzmanlık alanına dahildir.

Avukata mı ihtiyacınız var? Hemen Gelbal Hukuk Bürosunu bu 0356 214 73 54 numaradan arayabilirsiniz.

Tokat Ağır Ceza Avukatı Hangi Davalara Bakar

Bir ağır ceza avukatı, ağır ceza mahkemelerinde görülen davalarla ilgilenecektir. Ayrıca davanın açılmasına kadar geçen soruşturma evresinde de ağır ceza avukatı müvekkiline destek olacaktır. Ceza avukatlığı sadece dava açıldıktan sonra değil, soruşturma aşamasında hatta soruşturma öncesindeki işlemlerde de var olmak demektir.

Ağır ceza mahkemelerinin baktığı suçlar ise bellidir. Bu mahkemelerin görev alanına giren suçlarda, ilgili suç için belirlenmiş olan ceza miktarının üst sınırı dikkate alınır. Eğer tek bir suç için kanunda öngörülen cezanın üst sınırı 10 yıl hapis cezasından fazla ise bu suçtan dolayı yapılan yargılama ağır ceza mahkemesinde gerçekleşecektir.

Ancak üst sınırı 10 yıl hapis cezası olan bir suç söz konusu ise bu suç asliye ceza mahkemelerinin görev alanına girecektir. Elbette ceza miktarına bakılmaksızın bazı özel kanun maddelerinden dolayı ağır ceza mahkemeleri görevli kılınmış olabilir.

Bu maddelere göre ağır ceza mahkemelerinin görevli kılındığı ancak cezasının üst sınırının 10 yılı aşmadığı bazı suçlar şunlardır;

  • Nitelikli dolandırıcılık,
  • Yağma (Gasp)
  • Resmi belgede sahtecilik,
  • Hileli iflas,
  • İrtikap

Ağır ceza avukatları, ağır ceza mahkemelerinde görülmekte olan davalar pek çok kez tutuklu devam ettiğinden ötürü müvekkillerini cezaevlerinde de ziyaret edecekler ve müvekkillerinin bir an önce tahliye edilmesi için emek vereceklerdir. Tokat ağır ceza avukatı hangi davalara bakar sorusunun cevabı özetle bu şekildedir.

Sizde diğer hizmetlerimize göz atmak için tokat avukat sayfamıza bakabilirsiniz.

Sadık Can Gelbal

Bilgi İçin : 0356 214 73 54

Tokat Avukat ve Hukuk Bürosu arayanlar için Gelbal Hukuk bürosu sizlere yardımcı olabilir. Ceza Hakuku, vergi hukuku, tokat arabuluculuk, aile hukuku, bilişim hukuku, ticaret hukuku gibi bir çok alanda sizlere yardımcı olmak için sabırsızlanıyoruz.